Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy swoim zaangażowaniem i wiarą w skuteczność naszych terapii są w stanie pomóc naszym pacjentom, poprzez wyeliminowanie lub znaczące złagodzenie bólu.

Małgorzata Konik ILADS – lekarz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W 2010 r. ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako lekarz rodzinny w przychodni w Warszawie.
Łatwo nawiązuje kontakt zarówno z dziećmi, jak i osobami starszymi. Czas wolny spędza z rodziną. Uwielbia żeglowanie, jazdę na nartach oraz długie spacery z psem. Gosia od dziecka, oprócz gry na skrzypcach, interesowała się medycyną, dlatego postanowiła zostać lekarzem i pomagać innym. Stara się zawsze dążyć do celu i stale pogłębiać swoją wiedzę.
Dlaczego Borelioza?
Obserwowana podczas żeglowania plaga kleszczy i jej niezaspokojony głód wiedzy skłoniły ją do szukania jej poza granicami Polski. Borelioza i ogólnie choroby odkleszczowe nie są w ogóle dobrze poznane, a są zupełnie obce większości lekarzy w Polsce. Nie mamy w naszej Ojczyźnie żadnego ośrodka leczenia z prawdziwego zdarzenia.

Confirmation of training Gosia Konik BCA

Zagraniczne staże i certyfikaty
W Stanach Zjednoczonych zdała wymagane egzaminy uprawniające do leczenia pacjentów amerykańską metodą ILADS. Następnie przez pół roku leczyła boreliozę i choroby odkleszczowe według tych wytycznych w słynnej klinice w Augsburgu „BCA CLINIC”. Po ukończeniu stażu współtworzyła z „Borreliose Clinic Augsburg” partnerską klinikę w Warszawie. Jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ILADS i bierze czynny udział w organizowanych przez ILADS konferencjach naukowych. Jej wiedza i umiejętności dają szanse polskim pacjentom, którzy do tej pory szukali pomocy poza granicami, na profesjonalne leczenie w Polsce.

Lekarz Konik wraz z zespołem BCA Clinic Augsburg, z lewej dyrektor medyczny Dr. Carsten Nicolaus.

bcw2 (1)

ilads-training-oct-2015ILADS training Oct 2015 _2       ILADS training Helsinki 2016 v2

Robert Jan Chmielewski – lekarz

Doktor Robert Chmielewski dołączył do naszego zespołu na początku 2018 roku. Jest absolwentem Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim. Swoje zainteresowania medyczne przez szereg lat rozwijał na oddziale chirurgii ogólnej. Temat diagnostyki i leczenia boreliozy zgłębiał podczas staży w partnerskiej klinice BCA w Augsburgu pod opieką dr Carstena Nicolausa. Jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ILADS. Interesuje się akupunkturą i tradycyjną medycyną chińską oraz medycyną przeciwstarzeniową. Traktuje pacjentów holistycznie uwzględniając ich dobrostan nie tylko fizyczny ale i stan psychiki.
Poniżej dr Chmielewski podczas szkolenia w klinice BCA Clinic w Augsburgu w towarzystwie dyrektora medycznego kliniki, Dr. Carstena Nicolausa.

bcw2 (2)

Pielęgniarki:

Marzena Witkowska 

Marzena Witkowska-1

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Pielęgniarstwo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2008 roku zdobywa doświadczenie zawodowe pracując w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus oraz uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach w dziedzinie pielęgniarstwa. W 2016 roku m.in. odbyła szkolenie w niemieckiej Klinice Leczenia Boreliozy w Augsburgu. Interesuje się jazdą konną oraz podróżami.

Magdalena Jazurek

Magda Jazurek

Małgorzata Konowrocka- dietetyk

Magda Konowrocka

Prowadzę gabinet doradztwa żywieniowego i dietetycznego. Głównym założeniem mojej działalności jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Pokazanie jak ważna jest dla każdego z nas zdrowa i zbilansowana dieta, dedykowana indywidualnemu Pacjentowi. Celem mojej działalności jest nie tylko zmiana nawyków żywieniowych i utrata zbędnych kilogramów, ale także doradztwo żywieniowe i dietetyczne w różnych chorobach cywilizacyjnych takich jak nadwaga, otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze a także choroby tarczycy, zespół policystycznych jajników, dna moczanowa, depresja i wiele innych jednostek chorobowych.  Pacjenci otrzymają  fachową pomoc merytoryczną na wysokim poziomie. Wsparcie we wdrażaniu w życie indywidualnego planu żywieniowego oraz motywację do działania zarówno w trakcie samej kuracji, jak i w następującym po niej okresie stabilizacji w celu utrzymania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Jestem absolwentem studiów podyplomowe na WUM na kierunku „Dietetyka w  choroby wewnętrznych i metabolicznych”, studiowałam w Instytut Żywienia i Żywności „Poradnictwo dietetyczne – postępy w żywieniu człowieka”. Celem dalszego rozwoju biorę udział w licznych konferencjach i wydarzeniach związanych z tematyką mojego zawodu. Aby móc współpracować z placówkami oświatowymi takimi jak przedszkola i szkoły (wymogi prawne oświatowe) ukończyłam studia podyplomowe w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych na kierunkach „Przygotowanie pedagogiczne” i „Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna”.