Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy swoim zaangażowaniem i wiarą w skuteczność naszych terapii są w stanie pomóc naszym pacjentom, poprzez wyeliminowanie lub znaczące złagodzenie bólu.

Małgorzata Konik ILADS – lekarz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W 2010 r. ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako lekarz rodzinny w przychodni w Warszawie.
Łatwo nawiązuje kontakt zarówno z dziećmi, jak i osobami starszymi. Czas wolny spędza z rodziną. Uwielbia żeglowanie, jazdę na nartach oraz długie spacery z psem. Gosia od dziecka, oprócz gry na skrzypcach, interesowała się medycyną, dlatego postanowiła zostać lekarzem i pomagać innym. Stara się zawsze dążyć do celu i stale pogłębiać swoją wiedzę.
Dlaczego Borelioza?
Obserwowana podczas żeglowania plaga kleszczy i jej niezaspokojony głód wiedzy skłoniły ją do szukania jej poza granicami Polski. Borelioza i ogólnie choroby odkleszczowe nie są w ogóle dobrze poznane, a są zupełnie obce większości lekarzy w Polsce. Nie mamy w naszej Ojczyźnie żadnego ośrodka leczenia z prawdziwego zdarzenia.

Confirmation of training Gosia Konik BCA

Zagraniczne staże i certyfikaty
W Stanach Zjednoczonych zdała wymagane egzaminy uprawniające do leczenia pacjentów amerykańską metodą ILADS. Następnie przez pół roku leczyła boreliozę i choroby odkleszczowe według tych wytycznych w słynnej klinice w Augsburgu „BCA CLINIC”. Po ukończeniu stażu współtworzyła z „Borreliose Clinic Augsburg” partnerską klinikę w Warszawie. Jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ILADS i bierze czynny udział w organizowanych przez ILADS konferencjach naukowych. Jej wiedza i umiejętności dają szanse polskim pacjentom, którzy do tej pory szukali pomocy poza granicami, na profesjonalne leczenie w Polsce.

ilads-training-oct-2015ILADS training Oct 2015 _2       ILADS training Helsinki 2016 v2

Marzena Witkowska – pielęgniarka

Marzena Witkowska-1

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Pielęgniarstwo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2008 roku zdobywa doświadczenie zawodowe pracując w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus oraz uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach w dziedzinie pielęgniarstwa. W 2016 roku m.in. odbyła szkolenie w niemieckiej Klinice Leczenia Boreliozy w Augsburgu. Interesuje się jazdą konną oraz podróżami.

mgr inż. Sławomir Kijewski – dietetyk

SK

Absolwent Wydziału Żywności i Żywienia Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Waszawie oraz Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Studia magisterskie ukończył pracą dotyczącą wpływu czynników żywieniowych na lipemię poposiłkową. Dzięki praktyce klinicznej w Polsce i zagranicą oraz studiom dietetycznym, posiada wiedzę z zakresu prawidłowego żywienia człowieka zdrowego jak i chorującego na choroby metaboliczne i cywilizacyjne (cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, miażdżyca, zawały serca, alergie, nowotwory). W szczególności, specjalizuje się w chorobach metabolicznych, dietozależnych i nowotworowych. Cały czas poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w konferencjach dotyczących żywienia człowieka chorego i zdrowego oraz problematyki chorób dietozależnych.

Ukończył również prestiżową Szkołę Masażu „Medikon” w Warszawie zdobywając certyfikaty I i II stopnia. Dzięki praktyce, którą odbył w Australii, zdobył umiejętności praktyczne wykonywania masaży klasycznych, leczniczych, relaksacyjnych, drenażu limfatycznego i innych.

Czas wolny spędza na gotowaniu i opracowywaniu nowych przepisów kulinarnych, jeździ na rowerze, czyta książki przygodowe (uwielbia Pratchett’a).