BCW jest pierwszym w Polsce ośrodkiem leczenia boreliozy oferującą pacjentom chorym na boreliozę i towarzyszące koinfekcje kompleksową diagnostykę w połączeniu z terapią holistyczną. Nasze metody leczenia oparte są na wytycznych Międzynarodowego Stowarzyszenia Leczenia Boreliozy (ILADS).

Naszą misją jest pomoc każdemu choremu w walce z boreliozą. Dzięki połączeniu specjalistycznych terapii i leczenia holistycznego pacjenci cierpiący na choroby odkleszczowe mają nadzieję na lepsze życie.

Zdajemy sobie sprawę, że borelioza jest bardzo złożoną i skomplikowaną chorobą, a na temat najlepszej i najbardziej efektywnej metody leczenia toczą się dyskusje. Jesteśmy przekonani, że nasze podejście jest właściwe i oferuje pacjentom najwyższe prawdopodobieństwo wyleczenia i powrotu do zdrowia.

Taki też stawiamy sobie cel: powrót pacjenta do zdrowia. Nasze terapie trwają od trzech do ośmiu tygodni. Należy zauważyć, że w ramach przeprowadzanych terapii zalecamy również zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia pacjenta.

Skompletowaliśmy doświadczony zespół, a przy wsparciu kliniki z Augsburga opracowaliśmy alternatywne metody leczenia. Przykładem może być terapia oparta na nietolerancji lub odporności antybiotykowej. Praca nad poprawą standardów leczenia trwa nieustannie, głównie poprzez coraz bardziej zaawansowaną diagnostykę laboratoryjną czy badania kliniczne.