BCW to nowoczesna przychodnia stworzona z myślą o osobach cierpiących na boreliozę i towarzyszące jej koinfekcje. Naszym celem jest niesienie skutecznej pomocy w powrocie do zdrowia i dobrego samopoczucia. BCW powstało w związku z chorobami naszych bliskich, zarówno dorosłych jak i dzieci, którzy w związku z brakiem kompleksowej oferty diagnostyki i leczenia w Polsce zmuszeni byli do szukania rozwiązań pośrednich a następnie do bardzo kosztownych kuracji za granicą.
Jako instytucja stworzona we współpracy z Borreliose Centrum Augsburg, największym ośrodkiem leczenia boreliozy i chorób odkleszczowych w Europie, korzystamy z najnowocześniejszych metod diagnostycznych oferując kompleksowe podejście do leczenia na najwyższym standardzie.

Diagnostyka
Większość badań diagnostycznych wysyłamy do laboratorium w BCA w Niemczech. To gwarancja najwyższej jakości procesu badania, umożliwiającego precyzyjne rozpoznanie choroby, a w konsekwencji szybsze podjęcie odpowiedniego procesu terapeutycznego.

Metody leczenia
Leczenie w BCW oparte jest na specjalistycznej opiece medycznej, umożliwiającej indywidualne podejście do pacjenta. Dzięki precyzyjnej diagnostyce oraz terapiom leczniczym pomagamy w powrocie do zdrowia zarówno przewlekle chorym, jak i osobom zmagającym się z objawami zespołu poboreliozowego, a także trudnymi do zdiagnozowania powikłaniami. W planach mamy poszerzenie naszej oferty terapeutycznej (m.in. antybiotykoterapię względem boreliozy i koinfekcji, skuteczne formy rehabilitacji) a w konsekwencji stworzenie kompleksowej opieki nad chorymi.

Kadra
Nasi lekarze to specjaliści szkoleni w jedynym akredytowanym ośrodku szkoleniowym w Europie, zgodnie z amerykańskimi dyrektywami ILADS. Dzięki temu gwarantujemy takie same standardy leczenia i plany terapii jak klinika w Augsburgu. Oferujemy możliwość konsultacji i leczenia również w języku angielskim. Widząc duże zainteresowanie ze strony pacjentów pracujemy nad rozszerzeniem kadry o kolejnych specjalistów.

 

Miejsce
Borreliose Centrum Warsaw mieści się przy ul. Białowiejskiej 24A w Warszawie (na przeciwko CH Wola Park w budynku HB Klinika).